Trzy problemy zdrowotne związane z zębami dotyczą aż jednej trzeciej wszystkich Amerykanów. W klinice The Yuma Dentist w Yuma AZ chcemy, aby wszyscy nasi pacjenci mieli zdrowe zęby i dziąsła. Jeśli któryś z tych powszechnych problemów dotyczy Ciebie, powiedz nam o tym. Możemy pomóc.

Problemy te zostały zidentyfikowane przez Health Policy Institute, który jest częścią American Dental Association. W ankiecie przeprowadzonej wśród piętnastu tysięcy osób z różnych środowisk zapytano o problemy z zębami i dziąsłami.

Trzy najważniejsze odpowiedzi to:

  • Ból zębów
  • Trudności w żuciu
  • Suchość w jamie ustnej

Ból zęba.

Gdy ząb boli, jest to wyraźny znak, że coś jest nie tak. Najbardziej prawdopodobną przyczyną bólu zęba jest ubytek, ale nie jest to jedyna przyczyna. Może to być również oznaka choroby dziąseł, która jest jedną z głównych przyczyn utraty zębów.

Trudności z żuciem.

To również może wskazywać na ubytek, ale mogą to być również inne problemy. Może to być erozja szkliwa, pęknięty ząb lub zagłębienie dziąsła. Może to być poważne, ponieważ niektóre pokarmy mogą sprawiać trudności. Jeśli będziesz ich unikać, może Ci brakować ważnych składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm.

Suchość w jamie ustnej.

Jest to najczęstszy problem wymieniany w ankiecie. Nie chodzi tu tylko o ciągłe pragnienie. Przewlekła suchość w ustach może wskazywać na słaby przepływ śliny. To z kolei może wskazywać na schorzenia ogólnoustrojowe. Suchość w jamie ustnej jest częstym skutkiem ubocznym stosowania niektórych leków na receptę. Słaby przepływ śliny sprawia, że jesteś bardziej narażony na próchnicę zębów i choroby dziąseł.

Jeśli doświadczasz któregoś z tych problemów, natychmiast zadzwoń do dentysty w Yuma w Yuma AZ, aby umówić się na wizytę i sprawdzić, co się dzieje. Oferujemy usługi z zakresu stomatologii ogólnej oraz specjalności, takich jak implanty stomatologiczne. Nasz drugi gabinet znajduje się w Fortuna Foothills. Zaplanuj następne czyszczenie i kontrolę u nas już dziś!

Skontaktuj się z dentystą z Yumy:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365

ArticleID 6436