Wielu mieszkańców naszej społeczności Yuma doświadcza suchości w ustach od czasu do czasu. U niektórych suchość w jamie ustnej pojawia się w sytuacjach towarzyskich lub pod wpływem silnego stresu. Sporadyczna lub rzadka suchość w ustach zwykle nie jest poważnym problemem. Stała suchość w ustach, czyli kserostomia, jest nie tylko irytująca, ale może też prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Mieszkańcy Yumy nie powinni traktować swojej śliny jako czegoś oczywistego. Ślina odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowia. Jednym z jej zadań jest pomoc w trawieniu pokarmu. W momencie, gdy pokarm dostaje się do ust, ślina zaczyna go rozkładać, aby organizm mógł go zmetabolizować. Jeśli nie produkujesz wystarczającej ilości śliny do wykonania tego zadania, Twój organizm może nie otrzymywać ważnych składników odżywczych potrzebnych do zachowania zdrowia.

Ślina działa również jako środek dezynfekujący, oczyszczając jamę ustną z resztek pokarmu, bakterii i grzybów. Pomaga to zapobiegać próchnicy i infekcjom zębów. Wielu mieszkańców Yumy nie zdaje sobie sprawy z tego, że wiele spożywanych przez nas pokarmów jest bardzo kwaśnych, a nasza ślina pomaga przeciwdziałać tym kwasom w jamie ustnej.

Nazywam się dr Mann i wraz z moim personelem w The Yuma Dentist od 2012 r. zajmuję się leczeniem kserostomii. Zalecam ograniczenie spożycia kofeiny zawartej w napojach takich jak cola, kawa i herbata. Napoje te nie tylko barwią i odbarwiają zęby, ale kofeina może przyczyniać się do suchości jamy ustnej. Zalecam również picie wody przez cały dzień, aby mieć pewność, że jesteś odpowiednio nawodniony.

Tytoń i alkohol również mogą przyczyniać się do suchości jamy ustnej. Skonsultuj się ze swoim lekarzem z Somerton, jeśli przyjmujesz leki, które mogą powodować suchość w jamie ustnej.

Suchość w jamie ustnej nie jest naturalną częścią procesu starzenia się, dlatego zadzwoń do dentysty w Yumie już dziś i umów się na wizytę, jeśli z wiekiem Twoja suchość w jamie ustnej się pogarsza: 928-318-6346.