Do gabinetu The Yuma Dentist w Yuma AZ wielu pacjentów zgłasza się z bólem zęba. W niektórych przypadkach ból zęba jest wtórnym objawem choroby zatok. Omówmy te zależności.

Twoje zatoki szczękowe są bardzo bliskimi sąsiadami Twoich górnych zębów. W niektórych miejscach tylko skrawek tkanki oddziela korzenie górnych zębów od dna jamy zatok. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawia się ból w tym ogólnym obszarze, trudno jest określić konkretną lokalizację.

Alergie, infekcje i zwykłe przeziębienie mogą podrażniać tkanki zatok. Kiedy w tkankach zatok dochodzi do stanu zapalnego i zakażenia, może to mieć wpływ na zęby.

W ciężkich przypadkach opuchnięte tkanki zatok mogą nawet nieznacznie przesunąć zęby, zmieniając zgryz. Może również wystąpić scenariusz odwrotny. Infekcja otaczająca ropień zęba może z łatwością przedostać się do jamy zatok.

Ropień to zakażona kieszeń z ropą w zębie i/lub otaczającej go kości i tkance. Najczęstszy rodzaj ropnia w jamie ustnej powstaje w miazdze zęba i jest zwykle spowodowany próchnicą.

Gdy ropień jest niewielki, może pozostać niezauważony, ale w końcu zacznie sprawiać ból.

Ropień może spowodować całkowitą utratę zęba, a infekcja może także zniszczyć kości szczęki.

Jeśli ropień uszkodzi ząb do tego stopnia, że nie będzie można go uratować i konieczne będzie jego usunięcie, jedną z możliwości zastąpienia zęba jest wszczepienie implantu stomatologicznego - ale tylko wtedy, gdy jest wystarczająco dużo kości do zakotwiczenia implantu.

Jak odróżnić ropień zęba od zakażenia zatok?
Ból zatok objawia się na ogół tępym, ciągłym bólem, podczas gdy ból spowodowany ropniem zęba zwiększa swoją intensywność. Jeśli dotkniesz ropnia zęba, najprawdopodobniej poczujesz ostry wstrząs bólu.

W klinice The Yuma Dentist powszechnym sposobem leczenia ropnia zęba jest leczenie kanałowe. Pacjenci z Foothills, Winter Haven CA i Somerton z ulgą przyjęli wiadomość, że leczenie kanałowe nie powoduje bólu, lecz go usuwa! Nasze usługi obejmują kompleksową stomatologię ogólną. Zaplanuj następną wizytę kontrolną już dziś!

Skontaktuj się z dentystą z Yumy:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):


Dentysta Yuma - Pacific Avenue
1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ 85365


Dentysta w Yumie - Fortuna Foothills
11231 E Commercial Centre Loop Ste 105
Yuma, AZ 85367

ArticleID 7288