Preparat na stawy bez recepty – kolagen w tabletkach

Preparat na stawy bez recepty – kolagen w tabletkach

Preparat na stawy ProFlexen

Ból stawów należy do jednych z najczęściej występujących dolegliwości w populacji. Ból może mieć różną postać i przebiegać może z okresami remisji oraz zaostrzeń. Co istotne, bolesne stawy nie tylko generują dolegliwości w trakcie ruchu, ale i mogą powodować dolegliwości w spoczynku – również po położeniu się w łóżku. Leczenie bólu stawowych nie bywa łatwe – szczególnie, gdy cierpią duże i mocno obciążane stawy – np. kolano. Dostępne w aptekach preparaty na stawy bez recepty bywają niestety niewystarczająco skuteczne – stosowanie leków NLPZ jest w dłuższej perspektywie szkodliwe oraz nie usuwa najczęstszych przyczyn bólu stawów. Również, nie każdy kolagen w tabletkach zawiera odpowiedni subtyp kolagenu oraz adjuwantów wspierających regenerację chrząstki.

Proflexen to kompleksowy kolagen typu 2-UC. Randomizowane badania kliniczne potwierdzają, że tabletki na stawy Proflexen są o wiele skuteczniejsze niż suplementy na stawy zawierające wyłącznie glukozaminę i chondroitynę. Udowodniły to porównawcze testy WOMAC uwzględniające stosowanie preparatu Proflexen oraz chondroityny/glukozaminy i placebo.

Składniki suplementu diety ProFlexen

Składniki preparatu Proflexen wykazują się o wiele wyższą skutecznością, niż klasyczne leki na stawy kolanowe, biodrowe oraz małe stawy rąk i kręgosłupa. Wynika to z zastosowania rewolucyjnego kolagenu typu 2-UC w połączeniu z MSM, kadzidłowcem indyjskim, imbirem lekarskim, ostryżem długim, selenem, manganem, kwasem askorbinowym oraz cynkiem. Na zakup preparatu Proflexen nie jest potrzebna recepta! Zawarty w Proflexen kolagen w połączeniu z chondroityną i glukozaminą regeneruje chrząstkę stawową i tym samym zmniejsza schorzenia związane ze zwyrodnieniem oraz chorobami zapalnymi stawów. Proflexen jest o wiele bardziej kompleksowy, niż inne leki na stawy bez recepty!

Ból stawów – przyczyny

Przyczyny bólu stawów są przeróżne. Ze względu na obecność błony maziowej i rozbudowanej siatki naczyniowej, stawy mogą generować dolegliwości bólowe na schorzenia ogólnoustrojowe – tak dzieje się w przypadku schorzeń wirusowych oraz niektórych chorobach przebiegających z amyloidozą i tworzeniem się kompleksów immunologicznych.
Najczęstszą przyczyną bólów stawów w populacji jest choroba zwyrodnieniowa – polega ona na systematycznej degradacji chrząstki szklistej i zastępowaniu jej patologiczną chrząstką włóknistą, która nie jest efektywna w przypadku stawów o dużej ruchomości – np. kolano, biodro, czy małe stawy rąk. Wraz z niszczeniem chrząstki dochodzi do przerostu błony maziowej, powstawania przesięków i obrzęku stawów dochodzi do ograniczenia czynnej i biernej ruchomości. Regularnie stosowany kolagen w tabletkach Proflexen skutecznie hamuje procesy patologiczne związane z chorobą zwyrodnieniową stawów!

Istotne w populacji, zwłaszcza wśród kobiet są schorzenia autoimmunologiczne – przede wszystkim Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS) – cechuje się ono symetrycznym zajęciem małych stawów rąk, kręgosłupa, stawu biodrowego. Charakterystyczne dla RZS jest występowanie sztywności porannej w stawach. Dobre preparaty na stawy – np. Proflexen redukują sztywność poranną, zwiększają ruchomość w stawach oraz ograniczają stan zapalny w strukturach głębokich stawów.

Rodzaje bólu stawów

Ból stawów ze względu na zróżnicowany mechanizm patologiczny jest głównie bólem głębokim. Dolegliwości związane są z podrażnianiem receptorów bólowych w obrębie okostnej oraz szerzeniem się procesu zapalnego na torebkę stawową, ścięgna i mięśnie. Ból stawów może mieć charakter czynnościowy – związany z ruchem oraz spoczynkowy. Klasyczne preparaty na stawy zawierające chondroitynę nie zawsze są wystarczające w zwalczaniu spoczynkowych oraz czynnościowych bólów w stawach. W badaniach klinicznych kolagen w tabletkach Proflexen zwiększa ruchomość stawów o 20% skuteczniej i redukuje dolegliwości związane ze stawami o 15% niż środki zawierające placebo dostępne w klasycznych aptekach.

Dodaj komentarz